אקרשטיין

אקרשטיין אבנים משתלבות, ריצוף רחוב ריצוף חניה ריצוף חצרות

 

מעבר לאתר הרשמי של תעשיות אקרשטיין  http://www.ackerstein.co.il/

אבנים משתלבות אקרשטיין הינה שיטת ריצוף נפוצה מאוד בעולם. השיטה פותחה בגרמניה, שם יישמו אבנים משתלבות גל גבי תשתית בטון ובתווך הניחו שכבה של חול. חברת "המסלול" שמקום מושבה היה בנתניה הביאה את השיטה לארץ אך עקב עלויות גדולות של תשתית בטון, פיתחו שיטה שבמקום יציקת בטון יניחו מצעים מהודקים ועל גבי המצעים  בתווך יניחו חול ולבסוף אבנים משתלבות. חברת אקרשטיין שעסקה במבנים טרומיים קנתה את חברת המסלול והחלה לייצר אבנים משתלבות תחת המותג אקרשטיין והשם אקרשטיין הפך לשם גנרי של כלל אבנים משתלבות בארץ. מאז נכנסו לשוק ה אבנים משתלבות יצרנים נוספים אך שם שיטת ריצוף זה בכללותה נקראת ריצוף אקרשטיין כול האומר אקרשטיין מתכוון לאבנים משתלבות.
בשיטת ריצוף אבנים משתלבות מייצרים מבטון אבנים בגדלים, בצבעים וצורות שונות. בשיטת ריצוף אבנים משתלבות אקרשטיין מניחים אבני בטון אחת ליד השנייה בסידור הנבחר כלבנים, שדרת דג או כל סידור אחר.

מהלך העבודה:

על פי תכנית שהוכנה מראש, מפנים אדמה מקומית בעת הצורך ליצור חלל בעומק של כ-30 ס"מ לפחות. החלל המתפנה ממולא במצע שהוא סלע גרוס ומהודק בשכבות, את ה אבנים המשתלבות של אקרשטיין יש לתחום עם אבן שפה שתפקידה לשמור על מסגרת שבתוכה יונחו אבנים משתלבות אקרשטיין.
על תשתית המצע מפזרים ומיישרים חול לבנייה ועליו מניחים אבנים משתלבות אחת אחת. כל אבן משתלבת צמודה ל אבן משתלבת שלידה. בגמר הנחת אבנים משתלבות אקרשטיין מפזרים חול נקי ובעזרת מטאטא ממלאים מרווחים שבין אבנים משתלבות אקרשטיין. בגמר הפיזור מהדקים את ריצוף ה אבנים משתלבות של אקרשטיין בעזרת מהדק אדמה.
ריצוף בטון מוטבע מהווה תחליף טוב ויפה לשיטת ריצוף אבנים משתלבות אקרשטיין. בשיטה זו, ריצוף בטון, ניתן להקטין את עובי התשתיות, אין צורך להניח אבני שפה ובמקום להניח אבנים משתלבות של אקרשטיין יוצקים בטון על גבי רשת ברזל. את הריצוף מנסרים על פי כללים כדי להסתיר את רוב הסדקים. יתרונות ריצוף הבטון המוטבע  על פני שיטת ריצוף אבנים משתלבות של אקרשטיין ברורים.
ריצוף אבנים משתלבות של אקרשטיין עלול לשקוע נקודתית במסלול גלגלי המכונית במידה ותשתית המצע לא הוכנה כראוי. ריצוף אבנים משתלבות אקרשטיין מאפשר צמיחת עשב בין האבנים. בריצוף בטון אין צמיחת עשב. אין חולק ש ריצוף בטון מוטבע מהודר יותר מריצוף אבנים משתלבות אקרשטיין.

ריצוף בטון תחליף לריצוף אבנים משתלבות

תחליף לאקרשטיין ריצוף בטון

ריצוף בטון מוטבע בחניה כתחליף מהודר ל אבנים משתלבות של אקרשטיין

 

 

2017-06-30T10:09:51+00:00 Categories: דפי מידע, מאמרים שונות|
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE