מייסד בומנייט

מייסד בומנייט ברד באומן

בומנייט Bomanite היא חברה פרטית שישבה בעברה במדרה קליפורניה. היא נוסדה בשנת 1970 על ידי מספר אנשים: בראד באומן, היוצר של תהליך הבומנייט לצביעה של ריצוף דקורטיבי ושל הטבעתו, דן סיבן (Dan Sieben), ששב לארצות הברית לאחר שהתנדב בחיל השלום, פרנק שלנברגר (Frank Shallenberger) פרופסור למנהל עסקים באוניברסיטת סטנפורד, וג'ון וילקוקס (John Wilcox), סטודנט לשעבר של פרופ' שלנברגר ומנהל מנוסה. כיום ניתן למצוא את בומנייט בבתי מלון, במרכזי קניות ובבתים בכמעט כל מדינה בעולם.

בראד באומן, אמן מטבעו, קבלן במקצועו ומומחה הסוואה במלחמת העולם השנייה, העלה את רעיון ה"בטון המקושט" (מונח שבאומן המציא) בתחילת שנות הששים על ידי יצירת כלים דמויי חותכני עוגיות מאלומיניום כדי להטביע חותמים של לבנים, אריחים ומרצפות בבטון שזה עתה הונחו. הוא התאמן על הרעיון שלו ושיפר אותו על ידי הטבעת חותמים בחול רטוב על החוף בקצה אושן אבניו (Ocean Avenue) בכרמל (Carmel), קליפורניה, ומהר מאד מצא את עצמו מתקין בטון מקושט בטון מוטבע בכבישי הגישה לחניות של בתי יוקרה בכביש ה 17 MileDrive ובמדרכות של כרמל.

החברה, שהמטה שלה ישב תחילה בפאלו אלטו, קליפורניה, צמחה במהירות באמצעות זכיינים (שני הזכיינים הראשונים שלה היו Sullivan Concrete Textures ו Bay Area Concretes) ובאמצעות קבלני בטון מבוססים ברחבי העולם שקידמו את בומנייט ככלי עיצוב חסכוני בעל כמעט אינסוף אפשרויות של שימוש בצבע, בהטבעה ובמרקם ביצירת בטון דקורטיבי לריצוף, הוא בטון מוטבע.

עם הזמן הוצגו מוצרים וטכניקות חדשים, שהיו פרי מוחם של הזכיינים עצמם. מספר חברות אחרות הציגו מוצרים מתחרים אשר העניקו לאדריכלים, לאדריכלי נוף ולבנאים מקורות שונים לריצוף אדריכלי. וכך, כתוצאה מהמצאתו של בראד באומן, נוצרה תעשיה חדשה: בומנייט ריצוף בטון מוטבע.

בומנייט בטון מוטבע (Bomanite Imprint systems)

מערכות ההטבעה של בומנייט הן מערכות ריצוף בטון מוטבע אשר נוצק במקום ואשר מוסיפות מגע ארכיטקטוני לכל מיזם, ובעלי עמידות לכל עומסי תנועה ותנאים סביבתיים. במשך למעלה מחמישים שנה, מערכות ההטבעה של בומנייט מציעות לבעלי בתים ולמעצבים מקצועיים מבחר אינסופי של צבעים, מרקמים ודוגמאות – בעלות מזערית לעומת חומרים מסורתיים. מערכות ההטבעה של בומנייט מציעות לכם יותר ממאה דוגמאות ואפשרויות עיטור מותאמות אישית, יחד עם מבחר רחב של אפשרויות צביעה, בין אם סטנדרטיות ובין אםמותאמות אישית. יש באפשרותכם לבחור מבין מרקמים טבעיים הכוללים צפחה, גרניט, אבן גיר, אבן חול, אבני ריצוף ולבנים משומשות. כשאתם מעוניינים בריצוף ארכיטקטוני אל תתפשרו על תחליפים, התקדמו עם בומנייט בטון מוטבע.

בומנייט – המקור של ריצוף בטון מוטבע חזותי צבעוני והנוצק במקום. מוצר זה מספק הדפס טבוע בעל פני שטח חלקים בין החיבורים המשותפים של המרצפות. חותמות מפיקים דוגמאותעל פני השטח של הבטון בדומה לאופן בו חותכני עוגיות יוצרים עוגיות בבצק. בומנייט מדמה את רוב האריחים החלקים, לבנים חדשות וחומרי אבן מסוימים.

 

2017-06-30T10:09:54+00:00 Categories: דפי מידע, מאמרים בומנייט|
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE