בטון צבעוני ריצוף בשלל גוונים

בטון צבעוני זו שיטת ריצוף מקובלת במקומות רבים בעולם לחיפוי משטחים קטנים וגדולים כאשר נדרשים משטחים מישוריים מוחלקים וצבועים.

שיטת ריצוף בטון צבעוני :

יציקת בטון בעובי 10 ס"מ לפחות על גבי רשת ברזל וצביעת השכבה העליונה של הבטון.  בשטחים פתוחים יש לבצע תשתית מצע מהודק בעובי שייקבע במקום, וביציקות על בטון יציב יש לצקת 5 ס"מ עובי לפחות. תיחום השטח ייעשה ע"י טפסנות שעשויה עץ, פלסטיק או כל חומר אחר. במידה ורוצים לבצע ריצוף אשר יתמוך גם קירות, יש צורך להכין ריצפה צפה כפי שבונים שלד בנין. במקרה זה הביצוע ייעשה ע"פ תכנית מהנדס בניין.

עקרי התוכנית:

יצירת כלונסאות, קורות ומשטח ריצפה בעובי 20 ס"מ לפחות שיונח על הכלונסאות והקורות ויהיה חופשי ממגע עם האדמה. כדי לקבל פני ריצוף בטון צבעוני ישר נעזרים בסרגלים שתפקידם לשמור על גובה בטון מישורי. בשטחים גדולים ניתן להיעזר בשיטה שבה מותחים כבלים בגובה פני הבטון הרצוי והם אלה אשר יקבעו את הגובה הסופי של ריצוף בטון צבעוני. לאחר קליטת הבטון נצופף את הבטון בעזרת מכשיר מוטורי רוטט לקבלת חוזק מרבי. על מנת לקבל פני ריצוף בטון מוחלק ניעזר במכשיר אשר נקרא בעגת העוסקים בענף " הליקופטר". לאחר החלקה ראשונה מתחיל שלב הצביעה, בשלב זה מפזרים אבקה המכילה מלט, אגרגט חול וצבען ע"פ הגוון הנבחר. אבקה זו מקנה לריצוף את המראה הסופי. בגמר התקשות ריצוף בטון צבעוני יש לנסר את הבטון במרווחים על פי כללים (שטחים של כ 5 מ"ר) זאת כדי לקבל ריצוף בטון צבעוני ללא סדקים או כדי למזער את כמותם. יש אפשרות לאטום את ה ריצוף בטון מוחלק צבוע ע"י מריחת סילר שתפקידו לשמור על פני הריצוף בטון צבעוני.  החומר מקנה לריצוף בטון צבעוני מראה רטוב וברק עדין.

ריצוף בטון צבעוני בחניה צמוד לריצוף בטון מוטבע ,חשמונאים.