ריצוף דמוי דק

ריצוף דמוי דק

 

בשנים האחרונות חלה עלייה בביקושים לריצוף דק העשוי מסוגים שונים של עצים, כגון אורן, אלון ואיפאה. זאת מאחר שהריצוף ניחן במראה טבעי ומשרה בבית, בחצר ובגינה אווירה נעימה והרמונית. יחד עם זאת, העץ הינו חומר גלם הנוטה להתבלות עם הזמן, מועד לפגיעה בתנאי מזג אוויר שונים ונדרש לתחזוקה שוטפת. על כן, אנשים המבקשים ליהנות ממראה טבעי ואווירה כפרית בביתם, אך מבלי להידרש להוצאות תדירות ולבעלי מקצוע, בוחרים ב ריצוף דמוי דק העשוי מבטון מוטבע.

 

בעיות של דקים מעץ

 

חשוב להבין כי גם דק מעץ איכותי ביותר יתבלה עם הזמן, מה שיפגום בטקסטורה שלו ובמראהו. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר בדק החשוף לשמש, גשם, אבק ופיח, וכמובן גם למזיקים שונים העלולים לכרסם בעץ ולפגום בחוזקו וחזותו. על כן, דק מעץ אמתי נדרש לתחזוקה שוטפת הכוללת ניקיון יסודי, שיוף, ליטוש, וצביעה בשמן מגן. מדובר בפעולות הכרוכות בהשקעת זמן וכסף, ואף הן אינן מבטיחות את איכותו של הדק לאורך תקופות ארוכות. מאידך, ריצוף דמוי דק, בטון מוטבע מהווה פתרון אידיאלי, מאחר שמדובר במשטח עמיד ביותר השומר על מרקמו לאורך שנים רבות מאוד, ואינו נדרש לתחזוקה תכופה כמו ריצוף דק עץ מלבד שטיפה במים וסבון ואחת לכמה שנים יש צורך לחדש את הסילר.

 

תוצאות מדהימות

 

בטון מוטבע בומנייט הינה שיטה מיוחדת המאפשרת ליצור ריצופים בשלל גוונים, טקסטורות ועיצובים, על ידי יציקת בטון אל תוך מסגרות מוכנות. אל הבטון מוסיפים צבע מקשיח וחומרים משפרי עמידות, ולאחר מכן מטביעים עליו צורות בעזרת חותמות מיוחדים. למעשה, התוצאות כה דומות לעץ טבעי מבחינת צבע ומרקם, עד שכמעט ולא ניתן להבחין כי מדובר ברצפת בטון. יתר על כן, עבודות הבנייה הינן מהירות ופשוטות, כך שבתוך שלושה – ארבעה ימים כבר ניתן ליהנות מריצוף יפהפה ואיכותי. יתרון בולט נוסף של ריצוף דמוי דק מבטון מוטבע הוא שמדובר למעשה במשטח אחיד, כך שאין סיכון לעשבייה העולה בין מרווחים, בעוד שהריצוף ניתן ליישום מעל לתשתיות קיימות. ואם לא די בכך, אחזקה בסיסית ופשוטה תבטיח כי הצבע יחזיק מעמד לתמיד, בעוד בעלי הבית נהנים ממוצר אמין, עמיד וחזק בהרבה בהשוואה לדק מעץ.

2015-02-11T00:40:54+00:00 Categories: דפי מידע, מאמרים ריצוף בטון|
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE