אבנים משתלבות, אפשר גם אחרת!

אבנים משתלבות של אקרשטיין  יש גם ריצוף אחר ריצוף חותם כתחליף לשיטות ריצוף מקובלות וכתחליף לריצוף חניות, מדרכות, שבילים, חצרות, ריצוף גינה ועוד…
שיטת ריצוף אבנים משתלבות הנה שיטת ריצוף נפוצה מאוד בעולם. השיטה הובאה לארץ ע"י חברת "המסלול" שנקנתה על ידי חברת אקרשטיין ומאז נכנסו לשוק אבנים משתלבות יצרנים נוספים. בשיטת ריצוף אבנים משתלבות מייצרים מבטון אבנים בגדלים, בצבעים וצורות שונות. בשיטת ריצוף אבנים משתלבות מניחים אבני בטון אחת ליד השנייה בסידור הנבחר כלבנים, שדרת דג או כל סידור אחר.

אבנים משתלבות מוחלפות לריצוף חותם 

ע"פ תכנית שהוכנה מראש, מפנים אדמה מקומית בעת הצורך ליצור חלל בעומק של כ-30 ס"מ לפחות. החלל המתפנה ממולא במצע שהוא סלע גרוס ומהודק בשכבות, את ה אבנים משתלבות יש לתחום עם אבן שפה שתפקידה לשמור על מסגרת שבתוכה יונחו אבנים משתלבות.

ריצוף חותם מהווה תחליף טוב ומהודר לשיטת ריצוף אבנים משתלבות. בשיטה זו ריצוף חותם, ניתן להקטין את עובי התשתיות, אין צורך להניח אבני שפה בהיקף השטח ובמקום להניח אבנים משתלבות יוצקים בטון בתוך מסגרת שהוכנה קודם על גבי רשת ברזל. את הריצוף מנסרים על פי כללים כדי למנוע סדיקה אקראית. יתרונות ריצוף חותם על פני שיטת ריצוף אבנים משתלבות ברורים. ריצוף אבנים משתלבות שוקע נקודתית, בניגוד ל ריצוף חותם שאין בו שקיעות נקודתיות ריצוף חותם אינו מאפשר צמיחת עשב בין האבנים. אין חולק ש ריצוף חותם מהודר יותר מריצוף אבנים משתלבות.

מעבר לאתר הרשמי של תעשיות אקרשטיין http://www.ackerstein.co.il/