ריצוף גינה

ריצוף גינה בחצר בית צמוד קרקע

אם יש לכם גינה פרטית משלכם, אתם נמצאים בנקודת פתיחה מצוינת. באפשרותכם לתכנן פינת חמד של ממש, מעוצבת בצורה מרשימה מאד, שיכולה לשמש את כל בני המשפחה: בין אם למטרות אירוח, משחקים, מנוחה או כל דבר אחר. הבעיה, אם אפשר לקרוא לה ככה, היא שאף גינה לא הוקמה ביום אחד, וגם לא ביומיים. יש שורה ארוכה של משתנים שצריכים להיכנס לתוך המשוואה ומשפיעים הן על מראה הגינה והן על הפונקציונליות שלה. המאמר הנוכחי בוחן את הפתרונות העומדים כיום בתחום ריצוף גינה, ללא ספק אחד המרכזיים שיש לתת עליהם את הדעת.

 

אז למה ריצוף גינה ?

כצעד ראשון, יש להבין מדוע ריצוף גינה נחשב לפתרון מתבקש, בלא מעט מצבים, וזאת במקום האלטרנטיבה של הוספת דשא או צמחייה מסוג אחר. ראשית, ואולי מעל הכול, העובדה היא שמשטחים שכאלה מאפשרים להעניק לגינה נוכחות של ממש. המשטחים האיכותיים יהיו נוחים במיוחד למדרך ויגלמו בתוכם יתרונות דוגמת מגע נעים או הפרדה בין משטחים. כמובן שניתן ולעתים אף מומלץ לשלב בין סוגים שונים של משטחים, דוגמת העמדת ריצוף גינה לצד דשא.

ריצוף גינה לסביבה החיצונית של המבנה נחשב לפתרון נוח במיוחד גם כאשר מתבוננים על המחיר הכלכלי של כך. כיום, ניתן למצוא מספר משטחים המוצעים במחיר שווה לכל נפש, ואשר מציעים תחזוקה מינימלית עד לא קיימת. להבדיל אלפי הבדלות, ניתן להעמיד מנגד את הפתרונות ה"ירוקים" יותר, המצריכים תחזוקה סביב השעון ולעתים אף מהווים כר פורה ללא מעט מזיקים.

פתרונות ריצוף גינה מרכזיים כיום

גם אם החלטתם לרצף את הגינה, דעו לכם שהדרך אל הנחלה עדיין ארוכה. כעת עליכם לקבל החלטה משמעותית אחרת, והיא נוגעת לסוג ריצוף גינה הספציפי בו תבחרו. מגוון האפשרויות בתחום רחב בכל קנה מידה, אם כי מומלץ שכן תכירו מראש את הפתרונות הנחשבים למוצלחים יותר. פרקט עץ, למשל, מהווה שחקן מרכזי בלא מעט בתים, אך נחשב ליעיל הרבה פחות בחצרות פרטיות. הסיבה לכך היא שהמשטח לא בהכרח עומד היטב בתנאי מזג האוויר, כמו גם במגע הבלתי נמנע עם המים.

תחת זאת, ניתן בהחלט למצוא פתרונות ריצוף גינה אשר מדמים את מראה העץ, בצורה טובה מאוד, תוך שהם מבטלים את מרבית החסרונות שלו. אחת הבחירות המוצלחות ביותר שיש היא ריצוף גינה בטון מוטבע היצוק במקום, ריצוף שמאפשר משטח חזק ועמיד, עם מראה אטרקטיבי דוגמת זה של העץ. פתרונות אפשריים אחרים הם פורצלן או משטח למינציה, אשר נחשבים למומלצים מעט פחות עקב העמידות הנמוכה שלהם ביחס לבטון.

2017-01-04T00:21:22+00:00 Categories: ריצוף גינה, ריצוף חוץ|
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE